Bezpieczne picie wody z kranu

Obchody Dnia Dziecka, które odbyły się 3 czerwca 2021 r. w Opolnie Zdrój na terenie boiska wiejskiego, były znakomitą okazją do edukacji naszych najmłodszych mieszkańców. Bogatyńskie Wodociągi przygotowały dla dzieci wiele niespodzianek.

Motywem przewodnim zorganizowanego przez spółkę stoiska, było zachęcenie tych najmłodszych, ale i starszych mieszkańców do picia wody. Produkowana przez BWiO S.A.  woda jest bezpieczna, co potwierdzają przeprowadzane systematycznie przez nas badania laboratoryjne. Prezes Zarządu Bogatyńskich Wodociągów i Oczyszczalni S.A. wraz z pracownikami odpowiadającymi w Spółce za jakość wody, zachęcał do jej picia wykorzystując w tym celu specjalne butelki filtrujące. Butelkę można zabrać ze sobą na spacer, siłownię czy do szkoły, a specjalny filtr węgłowy skutecznie eliminuję zawarty w wodzie kranowej chlor. Dzieci podczas festynu zostały poinstruowane, w jaki sposób należy dbać o butelkę, a także,  jak należy chronić środowisko naturalne przed nadmierną konsumpcją wody butelkowanej. Różnorodność atrakcji sprawiła, że dzieci tego dnia bardzo chętnie odwiedzały nasze stoisko. Konkursy z nagrodami, wspólna rodzinna zabawa, a także drobne upominki (butelki filtrujące, cukierki, balony, kolorowanki, itp.), którymi obdarowywano uczestników wydarzenia spowodowały, że radości i uśmiechów nie brakowało.

Zadaniem dzieci było stworzenie rysunku odpowiadającego tematyce oczyszczania wody, picia wody i jej obiegu w naturze. Najpiękniejsze prace wiszą również na tablicy ogłoszeń, tuż koło sekretariatu Bogatyńskich Wodociągów i Oczyszczalni S.A. Oto niektóre z nich.

Pragniemy ogromnie podziękować LKS Jaśnica Opolno Zdrój i KGW ,,Opolniane Babki” za zaproszenie do udziału w tej wyjątkowej imprezie. Dziękujemy serdecznie również dzieciom za udział w zabawach i konkursach. Było nam niezmierni miło uczestniczyć w Dniu Dziecka. Wasze uśmiechy i radość na długo pozostaną w Naszych sercach.

Zespół BWiO S.A.